Samsung sesli yardımcısı Bixby yeni telefonu Galaxy S8 ile sahneye cıkacak!

Samsung  yaptığı duyuruda, "Bixby" adlı bir sesli dijital asistanın, Güney Koreli tüketici elektroniği devi tarafından sergilenecek amiral gemisi Galaxy S8 akıllı telefonla başlayacağı duyuruldu.Bixby, Apple'ın Siri, Google Asistanı, Microsoft Cortana ve Amazon'un Alexa'sını içeren yapay zeka ile güçlendirilmiş sayısız asistanlık alanına girdi.
Samsung, Bixby'nin konuşulan direktiflerle mobil uygulamalarını denetlemesine odaklanacağını söyledi.
Samsung Electronics araştırma geliştirme departmanı müdürü Injong Rhee, bir açıklamada "Bixby telefonunuzla etkileşimde bulunmak için yeni yollar açan bir yolculuğa ilk adımımız olacak" dedi.
"Bixby cihazlarımızda yeni bir akıllı arayüz olacak" dedi.
Samsung'a göre, önümüzdeki hafta bir Galaxy S8 smartphone'unun Bixby ile birlikte çalışacak önceden kurulmuş bir dizi uygulaması olacak.
Samsung,  yıl,  satın aldı; bu  , Apple'ın yaklaşık yedi yıl önce satın aldığı sanal asistan Siri'yi kuran ekibin kurucuları olan yapay bir istihbarat şirketidir.
Bixby, halihazırda pazardaki dijital yardımcılardan, sınırlı kümeler yerine uygulamaların neredeyse tüm görevlerini kontrol altına alıp kullanıcıların ne söylediğini anlama konusunda esnek olmasını, Samsung'a göre farklılık gösterecek.
Rhee, "İnsan-makine arabirimini değiştiren cesur bir vizyonumuz var, ancak bu görüş gece boyunca hayata geçirilemez" dedi.
Amazon, Apple, Samsung, Google ve Microsoft, yazılımları en gelişmiş asistanı geliştirmek için yarışıyorlar; yazılımın, insanların söylediklerini anlamalarına ve hatta arzuları veya ihtiyaçlarını öngörme yeteneğini kazandırmaya çalışıyorlar.
Amazon sanal asistanı Alexa, bu yılın başında Las Vegas'ta Tüketici Elektroniği Fuarı gadget gala'sında bir yıldız oldu ancak şiddetli rekabetle karşı karşıya.
Çinli dev Baidu ayrıca, Çin'de ilk kez hazırlanmak üzere hazırladığı sanal asistan "Küçük Balık" ı sergilemek için gösteriyi de kullandı.
Microsoft kısa bir süre önce, makinelerin insanların yaptıklarını düşünebilme yeteneğine odaklanan bir Montreal başlangıçlı Maluuba'yı satın aldı

kaynak: https://phys.org/news/2017-03-samsung-voice-assistant-bixby-debut.html#jCp
.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MSI, büyüyen Ryzen anakart serisine X370 Krait Oyunu ekledi

Intel"ın yeni harikasi OPTANE SSD ' si ortaya cıktı!

DAVİD ROCKEFELLER 101 yaşında öldü!