Google ın Haritalar uygulamasına park yeri işaretleme özelliği geliyor!

Google, araç sahiplerinin park yeri bulma sorununa yeni bir çözüm daha sundu. Daha önce Google Now üzerinde başlatılar park yeri işaretleme özelliği, nihayet Google Haritalar (Google Maps) üzerinden kullanılabilir hale geldi.
Şimdilik Google Haritalar’ın Android sürümünde geçerli olan bu yenilikle araç sahipleri araçlarını park ettikleri yeri Haritalar uygulaması üzerinde açılan bir ‘park yeri kartı’ üzerinden işaretleyebilecek. Aracın konumunu gösteren bu kart üzerine isterse not alıp fotoğraflar da ekleyebilecek ki bu notların aracın yerini bulmakta ciddi faydalar sağladığı malum.
Google, park yeri kartının farklı durumlarda (otobüs, taksi veya başka bir arabadan indiğinizde) açılabileceğini de söylüyor. Zira Google henüz iOS 10’da olduğu gibi CarPlay muadili bir sistemle telefon eşleşmesi yapmıyor. Ancak ilerleyen zamanda bunun mümkün olabileceğini söyleyebiliriz.
Bu özellik ilk olarak ABD’de kullanıma açılmıstır. Türkiye içinse Türkçe yardım sayfası oluşturulmuş fakat orada anlatıldığı şekilde park yeri özelliğini aktifleştirecek bir menü seçeneği göremedim. Yine de denemek isterseniz Google uygulamasında “Ulaşım > Özelleştir > Genellikle işe nasıl gidip gelirsiniz?” seçeneklerini takip ederek “Arabayla” seçeneğini işaretlemeniz gerektiğini paylaşayım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MSI, büyüyen Ryzen anakart serisine X370 Krait Oyunu ekledi

Intel"ın yeni harikasi OPTANE SSD ' si ortaya cıktı!

DAVİD ROCKEFELLER 101 yaşında öldü!