Google Haritalar sizi zaten izliyor; Şimdi aileniz ve arkadaşlarınızda sizi izleyebilir!

Google Haritalar kullanıcıları yakında hareketlerini arkadaşlarına ve ailesine yayınlayabilecekler - bu yaygın paylaşım döneminde insanların ne kadar fedakarlık yapmaya istekli olduklarını gösteren en son test.

Google, yeni aracın insanların nerede olduklarını metin yazmaya veya aramaya gerek duymadan öğrenmelerinin daha kolay bir yol olacağına inanıyor.
 Kaliforniya, Mountain View şirketi, denetimleri kurarak bireylerin nereye kimlerle nerede, nerede ve ne kadar süreyle birkaç dakikada birkaç dakika boyunca sınırsız olarak paylaşmak istediklerini kararlaştırabilir.Konum izleme özelliği, dünyanın akıllı telefonlarının çoğunda zaten yüklü olan Google Haritalar mobil uygulamasına yönelik bir güncelleme ile Çarşamba gününe yayılacak. Ayrıca kişisel bilgisayarlarda da mevcut olacak.
Ancak, dünyanın en popüler uygulamalarından birindeki konum paylaşımı, bir eşin diğerinin nerede olduğunu bilmek isterse, evliliklerde ve diğer ilişkilerde sürtüşme yaratabilir. Ebeveynler, gençlerin yerinden çıkmadan önce konum paylaşma seçeneğini etkinleştirmelerinde ısrar ettikleri takdirde benzer gerginlikler ortaya çıkabilir.
Aile İçi Şiddetle Mücadele Ulusal Koalisyonu'nun genel müdürü Ruth Glenn, uyuşturucuya karışan birisini yakalamak için bir yola çevrilebileceğini söyledi. "İstismar eden kişinin araç takımında başka bir araç olma potansiyeli var" dedi.
Benzer izleme diğer uygulamalarda zaten mevcuttur; Eski Microsoft çalışanlarının kurduğu Glympse, bu işlevi yıllarca önerdi. Apple geniş kapsamlı olmasa da, iPhone, iPad ve Watch'da "Arkadaşlarımı Bul" adlı bir izleme seçeneği de sunuyor.
Google'ın bu seçeneği Google Haritalar'a ekleme hakkında pek çok şikayet beklememesinin sebeplerinden biri de, özellikle de herkesin ne zaman açılması gerektiğini ve onları izleyebileceklerini herkes belirleyebileceğinden.
Google'ın harita başkan yardımcısı Jen Fitzpatrick, "Oyunu değiştirdiğimizi düşünmüyoruz" dedi.
Haritalar kullanıcıları, arama çubuğu yakınında bir düğmeye dokunarak ve ardından kişi listesindeki kişilere bilgi içeren bir metin seçerek konum paylaşma özelliğini etkinleştirebilecek. Alıcının telefonunda Google Haritalar uygulaması yoksa, bir tarayıcıda konum bilgilerini harita üzerinde açmak için onlara bir bağlantı metni verecektir.
Ayarlar, ayrıca, kullanıcıların bir konumun her paylaşıldığında hareketlerinin ne kadar süre izlenebileceğini belirlemelerine de izin verir. Herhangi bir zaman sınırı seçilmezse Google, kullanıcıları hala yerlerini paylaştığını hatırlatan kişilere düzenli olarak gönderir; Glenn, küfüren bir iş ortağını tanımayan herhangi birinin bunları izlemesine yardımcı olabileceğini söylediği bir adım attı.

kaynakça: https://phys.org/news/2017-03-google-tracks-people.html#jCp

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MSI, büyüyen Ryzen anakart serisine X370 Krait Oyunu ekledi

Intel"ın yeni harikasi OPTANE SSD ' si ortaya cıktı!

DAVİD ROCKEFELLER 101 yaşında öldü!