Galaxy Note 8'den ilk görüntü sızdırıldı!


Son dönemde özellikle yaşadığı talihsiz olaylarla adından sıkça söz ettiren Samsung, bu kötü gidişatı lehine çevirebilmek adına yeni amiral gemisi Galaxy Note 8'in tanıtımına hazırlanıyor.
asarım şemasına göre Galaxy S8 ile başlayan yeni tasarım anlayışı bundan sonraki amiral gemilerinde de belirleyici olacak. İki kenardan kavisli ekran, alt ve üst kısımda çok ince çerçeveler ile veda edilen Home butonu çerçevesiz bir ekran görüntüsü veriyor. Samsung buna Infinity Display adını veriyor.

Kaynaklar yeni model ile ilgili bazı bilgiler de veriyor. Amiral gemi tarafında Samsung ilk kez Galaxy S8 ile 6 inç seviyesini aşmaya hazırlanıyor. Galaxy Note 8 ile bu çizgi biraz daha yükselecek zira modelin ekran boyutu 6.4 inç seviyesinde.

Samsung’un Galaxy Note 8 modelinde çözünürlük konusunda da önemli bir adım atacağı iddia ediliyor. Mevcut 2K olan çözünürlük 4K seviyesine yükseltiliyor. Hatta 18.5:9 görüntü oranı ile 4428x2160 gibi bir ölçü olabileceği de iddia ediliyor. Samsung bu çözünürlüğü UHD+ veya 4K+ şeklinde isimlendirecek.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MSI, büyüyen Ryzen anakart serisine X370 Krait Oyunu ekledi

Intel"ın yeni harikasi OPTANE SSD ' si ortaya cıktı!

DAVİD ROCKEFELLER 101 yaşında öldü!