Apple düşük fiyatlı iPads'teki fiyatları düşürüyor, kırmızı iPhone'u piyasaya sürüyor

Apple, iki iPad modelinde fiyatlar düşürüyor ve kırmızı iPhone'ları piyasaya sürüyor ancak şirket üst uç iPad Pro tabletlerini güncelliyor.

Çok speküle 10.5 inç'lik bir iPad Pro, işletmeler ve yaratıcı profesyonelleri hedef alan Pro serisinde mevcut boyutların yeni sürümlerini gerçekleştiremedi ve gerçekleşmedi. Yeni cihazlar çoğunlukla mevcut modellerin yenilenmesidir. Apple, onları daha büyük ürün sürümleri için olduğu gibi basamaklı bir olay yerine Salı günü basın bültenleri aracılığıyla duyurdu.
IPad güncellemeleri, birkaç yıldır süren hızlı büyümeden sonra tablet pazarı azalmaya devam ettiği için ortaya çıkıyor. IDC'ye göre 2016 yılının son üç ayında 2015 yılının aynı dönemine kıyasla tablet gönderiler% 20 düşüş göstererek 53 milyona düştü.
YENİ LINEUP
IPad Air 2, sadece iPad adı verilen yeni bir modelle değiştirildi. 9,7 inç ekranı korur ancak biraz ağırlık ve kalınlık kazanıyor. Ekran daha parlak ve işlemci daha hızlı. 399 $ 'dan başlayan fiyat 32 gigabayt depolama alanı için 329 $' dan başlıyor. Standart boyuttaki iPad şimdi küçük Mini modelinden daha ucuz.
7.9-inç iPad Mini 4, daha önce $ 499 yerine 399 $ 'dan başlayan 128 gigabayt depolama alanıyla geliyor. Apple, 399 dolara satılan 32 gigabaytlı modeli elden geçiriyor. Hiçbir şey değişmiyor.
Apple ayrıca iPhone 7 ve 7 Plus'ın kırmızı bir sürümünü piyasaya sürüyor; Apple, satılan her telefon için HIV ve AIDS programlarına belirtilmemiş bir miktar bağışta bulunuyor. Ve Apple 399 $ 'lık başlangıç ​​fiyatını korurken küçük iPhone SE'deki depolama alanını iki katına çıkarıyor.
Yeni iPad Mini 4 hemen mevcut. Standart boyuttaki iPad önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak ve siparişler Cuma günü başlayacak. Yeni iPhone SE Cuma günü geliyor, kırmızı iPhone'lar ise ayın sonuna doğru bekleniyor, ön siparişler Cuma günü başlıyor.
ÖLÜM CİHAZI
IDC analisti Jorge Vela, 10.5 inç iPad için yüksek umutlar yaşıyordu. O, böyle bir boyutun 9.7-inç iPad Pro'ya kıyasla daha iyi bir klavye yerini teklif etmiş olabileceğini ve 12.9-inç versiyon kadar hantal olmamasını söyledi.
Vela, 2014'te daha büyük iPhone'ların piyasaya sürülmesinin ardından satışlarda bir sıçramanın görüldüğü gibi (iPhone satışları düştüğünden beri) yeni boyut ve tasarımlara sahipken tüketicilerin ilgisini çektiğini belirtti. Vela, 10.5 inçlik bir sürümü olabileceğini söyledi. Mevcut iPad sahiplerinin yükseltmesi yeterlidir.

0,5 inç'lik bir sürüm, mevcut Pro boyutlarına ilişkin güncellemelerle birlikte bu yıl da tatil alışveriş sezonuna daha yakın gelecektir.
Jackdaw Research analisti Jan Dawson, Salı günkü açıklamanın "iki ayrı iPad tabakasının artık daha net olduğunu" belirtti: iPad Pro ve temel iPad'ler .Pl iPad Pros, en iyi yeni özelliklerin tümünü almaya devam edecek; Ara sıra güncellemeler ve yeni özellikler Artılar'dan biraz ileride alabilir, bir nesli veya iki geride kalabilir "dedi.
Yeni standart boyuttaki iPad'deki işlemci, örneğin, 2015'ten itibaren iPhone 6S'de olanlara benzer. Mini işlemcisi daha da eski.
AŞAĞIDIK, FAKAT DEĞİL
2016 yılının son üç ayında iPhone'lar geliri iPads olarak 10 kat arttırdı. IPads'in birim satışları bir önceki yıla göre yüzde 19 azaldı. Ancak Apple CEO'su Tim Cook, birçok insanın ilk kez iPad'leri satın alması nedeniyle iyimserliğini dile getirdi ve pazarın henüz doymuşluğa ulaşmadığını gösterdi. Bu noktada belirli bir ürün isteyen herkesin bir tane olması gerekiyor.
Dawson, tabletlerin sahiplerinin sayısının halen artıyor olmasına rağ- men, genel olarak satışlar azalsa da insanlar sık ​​sık iyileşme- yiyor çünkü. O, 9.7 inçlik iPad için 329 dolarlık yeni fiyatın satışları artırmaya yardımcı olacağını söyledi. Yeni 9.7-inç modeller daha önce en az $ 499 maliyete sahipler.
Vela, bir tasfiye satışı uzakta olsa da, Apple'ın sadece eski bileşenler için daha düşük fiyatlardan yararlandığını söyledi. Ve Apple, dört kat daha fazla depolama alanına ya da 128 gigabayt'a sahip bir modele insanları zorlayarak daha yüksek kar marjlarını korumayı başarabilir; Ekstra depolama maliyeti, Apple'ın sattığı fazladan 100 $ 'dan çok daha azına mal oluyor, dedi Vela.
ZORLUKLAR
IDC'ye göre Apple, dördüncü çeyrekte sevk edilen tüm tabletlerin yaklaşık dörtte birini oluşturan pazar lideri olmaya devam ediyor.
Samsung, Samsung'un Android tabanlı Galaxy Tab S3'ü aslında bu cuma kadar 600 dolara satış yapmaya başlamasa da, Apple'ı bir ay kadar bir tablet duyurusunda yendi.
Vela, Apple'ı ciddi bir tehdit olarak görmez. Tab S3 kalitedeki iPad'lerle daha fazla olsa da Vela, insanların Samsung tabletlerini medya tüketim cihazları olarak almaya eğilimlendiklerini söylediler; bu da daha ucuz iPad'lerle yapabilecekleri bir şey.
Samsung'un iki Windows 10 tableti var. Galaxy Kitabı olarak adlandırılan Windows aygıtlarının Microsoft'un iPad'lerine kıyasla daha fazla meydan okuması olası. Microsoft'un Ekim 2015'te güncellenen Surface Pro tabletinin yenilenmesi gerekiyor


Read more at: https://phys.org/news/2017-03-ipad-price.html#jCp

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MSI, büyüyen Ryzen anakart serisine X370 Krait Oyunu ekledi

Intel"ın yeni harikasi OPTANE SSD ' si ortaya cıktı!

DAVİD ROCKEFELLER 101 yaşında öldü!